Yastık Yapımı

10 months ago DIY74

Son Zamanların En Moda Ev Dekorasyonu İçin Yastık Yapımı

Yataklarınızın üzerini, salonlarınızın köşelerini , çocuklarınızın oyun çadırlarını ya da beşiklerin içini birlikte  eğlenceli yastıklar yaparak süslemeye ne dersiniz ? Hem de kendi elinizin emeğiyle. Bu yazımda karpuz ve çilekli yastıklar yapıyoruuuuuz. Yaz geliyorum demişken, yaz konseptine uygun olsun.

Bulunduğunuz şehirde kumaş satan dükkanlardan, yastık yapımı için parça kumaşları tercih edebilirsiniz. Ben daha önce yaptığım polar bebek battaniyesinden artan kumaşları kullanarak çilekli ve karpuzlu iki eğlenceli yastık yaptım. Kendi zevkinize göre farklılaştırabilirsiniz elbette.

Gerekli Malzemeler:

  1. Kumaş
  2. Elyaf
  3. İğne-İplik
  4. Soğuk Silikon ( Silikon tabancası varsa o da olur )
  5. Deri parçası
  6. Keçe

 

Öncelikle parça kumaşı ortadan ikiye katlayıp yarım daire olarak kesiyoruz. Hem karpuz hem çilek yapmak isterseniz 2 adet kesin derim.

(Çilek yapmak için tekrardan ikiye katlayıp kesiyoruz . Yani yarım daireyi tekrar yarıya bölüyoruz. )

 

 

Deri parçası üzerinden oval ya da çekirdeğe benzer 2-3 cm genişliğinde şekiller kesiyoruz. Siyah keçe de kullanabilirsiniz. Bu eklediğim görselde keçe kullandım.

 

Yastığımızı diktikten sonra üzerine göz kararı aralıklarla  çekirdekleri silikonla yapıştırıyoruz. Tabi ki dikmeden de yapıştırabilirsiniz. Canınız nası isterse. Kalıplar yok, yeter ki yaparken eğlenelim.  Ben soğuk silikon kullandım.( Yoğunluğunu kendi göz zevkinize göre ayarlayabilirsiniz, dedim ya canınız nası isterse 🙂 )

Sonraaa,  yastığın uzunluğu kadar oval karpuz dilimi oluşturacak keçe kesiyoruz .

Bu şekilde.. Biraz yamuk oldu ama siz keserken düzgün kesin 🙂

Sonra yarım daire olan kısımı dikiyoruz, kapatmaya yakın içini elyafla dolduruyoruuuuz. Elyafla doldurup diktikten sonra, keçeden karpuz kabuğunu yine silikonla yapıştırıyoruz.

 

 

Eğlenceli Yastıklar

 

İşte bitti . Neredeyse afiyetle yenecek kadar tatlış bir yastığınız oldu değil mi ? ..

Yastığınız bittiyse instagram sayfam üzerinden benimle paylaşın kızlar .

Bekliyorum..

 

 

Sengul Koroglu