Vazelin Ne İşe Yarar ? Vazelinin 5 Farklı Kullanımı

8 months ago Bakım48

Vazelin Ne İşe Yarar ?

Kuruyan ve çatlayan ellerimiz, duştan çıkınca kuruyan yüzümüz, fondöten sürünce pul pul olan cildimiz… Merhaba kuruyan cildinden şikayet eden arkadaşlarım.Vazelinle tanıştınız mı ? Yoksa hala her türlü kremi deneyip iyi bir sonuç almayı mı bekliyorsunuz .. O zaman gelin , vazelinin faydalı olduğu kullanımlar  nelermiş bir bakalım.

EL VE TIRNAK BAKIMI

Ellerimi yumuşacık yapmasının yanı sıra tırnaklarıma manikür yapmadan önce de vazelin sürüp bekletiyorum 10 dakika sonra manikür için hazır !

NEMLENDİRİCİ 

Makyaj öncesi hazırlık: özellikle kış ayları makyaj yapmadan önce nemlendirici yerine vazelin sürüp, biraz emilmesini bekledikten sonra peçete ile ufak ufak fazlalıkları alıyorum. Şayet peçete ile fazlalıklardan kurtulmazsam makyaj sonrası cildim hiç olmadığı kadar yağlı gözüküyor. O yüzden peçete ile fazlalıkları tampon yaparak alın.

ÇATLAYAN TOPUKLAR

Kuruyan ve çatlayan topuklarınız için gece yatmadan önce vazelin sürüp, hiç bir yere bulaştırmadan hemen çoraplarınızı giyip yatın. Sonuç : Sabah uyandığınızda yumuşacık topuklar !

DOLAŞAN SAÇLAR

Saç uçlarınız sık sık dolaşıyor mu ? Cevabınız evet ise duştan çıktıktan sonra saçlarınız hafif nemli olacak şekilde kuruyunca uçlarına çok az vazelin sürebilirsiniz. Özellikle ÇOK AZ olması gerektiğini vurguluyorum, yoksa saçlarınız yağlı gözükebilir.

KAŞ ve KİRPİKLER

Kaşlarınızı aldırmadan önce uygulayın: Ne mutlu size kaş aldırmayan, doğal kaşlara sahip arkadaşlarımız, bu konu sizden biraz uzak ,  oturduğumuz koltukta kaşlarımızı aldırırken şekilden şekle girdiğimiz hallerden bahsediyorum.. Ben vazelin sürüp öyle aldırıyorum . Bi nebze de olsa kaşlarınızı aldırmadan önce sürerseniz bu acı azalıyor.

Kirpikleri uzatmıyor. Evet ! Uzatmıyor, bir çok forum da , blogda uyumadan önce kirpiklerinize  sürerseniz uzayacağını söylüyor ama yok. Ne kadar süre uygulamak gerekir bilemiyorum ama yaklaşık 2 hafta boyunca 2 günde 1 uyumadan önce kirpiklerime vazelin sürüp yattım. İlk bi kaç kullanımdan sonra uyanır uyanmaz aynaya koştum  😀  ” Ay yoksa takma kirpik tadında kocaman kirpiklerim mi oldu ? ” diyerek… Ama ı – ııh !..Denedim ben de işe yaramadı. Hala ara sıra sürmeye devam ediyorum.

Olumlu sonuç alan varsa lütfen yorumda belirtsin. 

 

 

 

Sengul Koroglu