Sarı Saçlarda Turunculuk Nasıl Yok Edilir ?

8 months ago Bakım3,567

  Kaçımız sarı saçlara sahip olmak için kuaföre tonla para verip daha sonra saçlarda turunculuk yüzünden o saçları tekrardan kestirmek için tekrar para ödemedik mi ?  Doğru kuaför tercihinde bulunan arkadaşlarımızı saymazsak tabi,en azından bu sorumun cevabı çoğumuz için geçerli. Daha önceki saç boyamayla ilgili yazılarımda belirtmiştim, saçlarımı yaklaşık 2 yıldır kendim boyuyorum. Çünkü ben de ” şu tonlarda istiyorum ” diye fotoğraf gösterip ”tamam tamam şu şu işlemden sonra aynı fotoğraftaki gibi olur ” sözüyle içim rahat koltuğa oturduktan sonra , üzülerek kuaförden çıktığımı. Sonra kendim denedim baktım sonuç çokta değişmedi ,saçlarımda turunculuk oldu tabi ki ilk denemelerimde ama yine de kendim boyamaya devam ettim. O gün bugündür kendim boyuyorum ve deneme yanılma yöntemiyle baya ilerleme kaydettim arkadaşlar. İstediğim tonları kendim karıştıra karıştıra bulabiliyorum artık. Saçlarını sık sık sarıya boyayan biri oalrak ” Sarı Saçlarda Turunculuk Nasıl Gider ? Turuncu Saç Nasıl Kapatılır ? ” diye epey araştırma yaptım. İnternetten okuduğum cila tariflerini de uyguladım ama açıkçası ben pek faydasını görmedim. Belki de yapamadım, bilemiyorum. Aaa.. Bir de mor şampuan var saçlarda turunculaşmayı çnlemek için. Onunla ilgili de deneyimimi paylaştım. Buradan bir tık la ulaşabilirsin.

 Şimdi bu konuyla ilgili tesadüfen keşfettiğim ve uygulayıp olumlu sonuç aldığım küçük formülümü açıklıyorum. ( Küçük diyorum, çünkü sahiden de küçücük bi damla dahi işe yarıyor )

 Saçlarımı Nasıl Açıyorum ?

Kuaför malzemeleri tedarik eden bir kozmetik mağazasından ” Nevablond Ultimate Yoğun Renk Açıcı ”  ile açma işlemi yapıyorum. Doğal saçım koyu kumral ,ilk  saç açma denememde turuncu olmuştum. Panik yapmayın,ilk seferler için sonucun öyle olması normal.

 

 Saçlarımı Nasıl Boyuyorum?

Bir kabın içerisinde sarı boyaları karıştırdıktan sonra boyayıp ara sıra kontrol ederek yarım saat kadar bekliyorum. Ben 2 tüp boya kullanırım biri mutlaka küllü tonlardır. (9.1-10.1-11.1) Saçlarda turunculaşma, küllü tonlar kullanırsanız daha az olur.

 

 Saçlarda Turunculuk Nasıl Yok Edilir  ?

Boyaları karıştırdıktan sonra içine çok çok az miktarda ”SİYAH” boya katıyorum. İki tüp karışım için kullandığım miktar bir fındık büyüklüğünde.Yukarıda söylemiştim değil mi ? Küçük diye 🙂 

Bu deneyimimde tesadüfen oldu, gri boya elde etmeye çalışırken sonuç: özellikle yapmaya kalksam elde edemeyeceğim küllü,soft bir sarı oldu ve turunculuklar da kaybolmuştu.

Yazılarımda sık sık belirttiğim bir şey var ki ben deneme yanılma yöntemiyle elde ettiğim sonuçları sizinle paylaşıyorum güzellikler.

Umarım sizde de işe yarar. 

Sengul Koroglu