Mor Şampuan Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

8 months ago Bakım91

LOREAL MATRIX SO SILVER MOR ŞAMPUAN

MOR ŞAMPUAN NEDİR ?

Son dönemlerde kuaförlerin sarı boyama işlemi yaptıktan sonra mor ya da mavi şampuanlarla yıkama işlemi yaptığını görüyoruz.  Peki bu şampuanlar ne işe yarıyor ?  Soğuk sarı olarak adlandırılan , gri tonlarına yakın sarıları elde etmenize yarıyor. Ne kadar  uğraşsam da kızıl-dore yansımaları gideremediğim dönemde mor şampuan yeni çıkmıştı ve her yerde yoktu. Ayrıca fiyatları da çok pahalıydı, daha sonra denemek için 300 ml’lik Loreal Matrix Silver Şampuan aldım. 4-5 haftalık düzenli kullanım sonucu gerçekten de işe yaradığını gördüm.

Sarı saçlardaki turunculuk-kızıllık hepimizin korkulu rüyası, mavi ya da mor şampuanlarda bu yansımaları nötrlemek için kullanılıyor. Denemekte fayda var. Ben olumlu sonuç aldım kızçeler.

 

 

MOR ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR ?

Her ne kadar şampuan da olsa kullanırken dikkat etmeniz gerekiyor. Cildiniz hassas ise eldiven takıp saçlarınıza masaj yaparak köpürtün. 3-5 dakika bekledikten sonra yıkayın.Ben haftada 1 kez kullandmanızı öneririm. Rengi mor olduğu için fazla bekletince saçlarda hafif mavimsi bir renk olabileceğine dair bi youtuberın videosunu izlemiştim, benim başıma gelmedi ama yine de önlem olarak bu ihtimali de göze alın derim.

 

Deneyenlerden de deneyeceklerden de yorum bekliyorum 🙂 Hadi bakalım !

 

 

 

Sengul Koroglu