Kuruyan ve Çatlayan Eller İçin Öneriler

8 months ago Bakım55
Kuruyan ve Çatlayan Ellerin Bakımı Nasıl Olmalı ? Kuruyan ve Çatlayan Eller İçin Öneriler

Haydi eller havaya !

Ama bakımlı ve güzel eller.. Çünkü kuruyan ve çatlayan eller kendini gizlemek ister. Kendimi bildim bileli çok hassas ve de kuru bir cildim var. Normal cilt tipine sahip insanların x2 kat hatta x3 katı daha fazla özen göstermem gerekiyor. Özellikle de kış ayları kuruyan , çatlayan ve ufak çatlaklar yüzünden mini minnacık kanayan  ellerimi cebime dikesim var .. ” Öyle de hassasım ne yapayım yani ?! ” (kendini avutuyordu)  Tabi ki de yalnız olmadığımı biliyorum. Bi çok krem denedim ama hiç birinin sonucu kuruyan ve çatlayan eller için vazelin kadar etkili olmadı doğrusu. Vazelinin daha bakımlı olmanız için işe yarayan marifetleri için tam şuraya >> tık tık.

1-VAZELİN

Listemin başında olmayı ” yıldızlı pek iyi! ” ile hakediyor vazelin. Her yerde satılıyor , bu zamana kadar neden almamışım bilmiyorum. Son bir yıldır yaz-kış düzenli olarak kullanıyorum. Kayseri’de yaşıyorum ve burada yaz ayları da kurak bir havaya sahip bu yüzden yazın da sıcaktan kuruyarak çatlıyor.

Siz de sık sık çatlayan ve kuruyan ellerinizden rahatsızsanız kış aylarında çantanızda minik boy taşıyın! derim.

2-LİMON KABUĞU

Limon yaa ..! Salatayı yaptınız bitti, üzerine de şöyle limon sıktınız. Bitti diye düşündüğünüz limonu çöpe atmıyoruz artık değil mi ? Çünkü limonun suyunu aldıktan sonra geriye kalan posasıyla ve kabuğuyla (iç yüzü ) bir kaç dakika ellerinize masaj yapabilirsiniz. Sonucu oldukça etkili fakat uzun süre kalıcı olmuyor etkisi.

3-HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Kozmetik mağazalarından kolaylıkla bulabileceğiniz hindistan cevizi yağını kuru cildiniz için  kullanabilirisiniz. Ben katı olanlardan kullanıyorum , küçük küçük parçacıkları alarak ellerime masaj yaparak eritiyorum. Yağlı görünümlerden hoşlanmayanlar için ideal bir bakım ürünü. Kokusuna da dokusuna da bayılarak kullanıyorum kızlar kızlar.

 

Aaa..  Bir de altını çizmek isterim ki ellerinizi nemlendirici özelliğine sahip sabunlar ile yıkayın. Mümkün olduğunca sıvı sabun, bulaşık deterjanından uzak durun.

Çantanızda nemlendirici el kremi bulunduemayı da sakın ha ihmal etmeyin. Benim severek kullandığım krem bu, çok önceden almıştım. . Sanırım bunlar satıştan artık kalkmış. Madame Coco’nun sitesinden daha farklı ürünlerini de inceleyebilirsiniz. Hemen şuraya >> tık tık.  www.madamecoco.com/el-kremi/ 

Madame Coco el kremi

Madame Coco el kremi

 

Peki ya siz kuruyan ve çatlayan eller için nasıl bakım yapıyorsunuz ? Pamuk gibi yumuşacık eller için önerilerinizi bekliyorum..

 

 

Sengul Koroglu