Küllü Sarı Saç Nasıl Elde Edilir ?

9 months ago Bakım2,054

Kuaföre gitmeyip, kendi saçını evde boyamak isteyen kızlar, haydi toplanıyoruz burada. Hem de son zamanların en favori rengi : küllü sarı saç yapmak için.. Saçlarımda denediğim ve memnun kaldığım saç boyalarını numaraları ile söylüyorum.

Yaklaşık 2 yıldır kendi saçlarımı kendim boyuyorum ve çoğunlukta küllü sarı tonlar kullanıyorum.

Küllü Saç Boyaları ve Numaraları

-Neva color 7.1 küllü kumral ,

-Neva color 9.1 küllü sarı

Palette 10.0  papatya sarı

-Neva color 10.1 küllü açık sarı

-Neva color 11.1 extra küllü açık sarı

Neva color saç boyasının .1 numaralı küllü sarı olan tonlarını tercih ediyorum. Küllü sarı tonlar saça soft bir görünüm veriyor. Kızıllıklar da olmuyor. Tabi bu aşamaya gelene kadar bi çok kez boyama yaptım. Son zamanlardaki yeni keşfim turuncu yansımaları arındırılmış sarı elde etmek. Denedim ve sahiden de oldu. Nasıl olduğunu merak ediyorsan ilgili yazıma tık tık. Eğer saçlarımı daha açık sarı tonlarda kullanmak istersem 11.1 ile 10.1 saç boyalarını karıştırıyorum, koyu tonlar kullanmak istersem de 6 ila 7  tonlarını karıştırarak  saçlarımı boyuyorum.

Bu arada,Palette 10.0 papatya sarı kullandığım renkler arasında.Küllü sarı değil fakat, küllü sarı tonunun sıcaklığını veriyor. Neva color ‘un 11.0 fil dişi ile benzer bir renk.

Palette 10.0 Papatya Sarı

       Palette 10.0 Papatya Sarı

 Evde saç boyamaya yeni başladıysanız her tavsiye ile yola çıkmayın kızlar. Kutudaki renklere de inanmayın. Saçlarınız koyu ve açmak istiyorsanız, istediğiniz renge ulaşmak için mutlaka açıcı ile açın. Ben açma işlemi yaparken de  Nevablond saç açıcısı  ile açıyorum . İnternetten ya da kozmetik mağazalarından bulabilirsiniz. İnternetten almak isteyenler için tam adı ” Nevablond Ultimate Yoğun renk Açıcı ” . Saçlarınızı açtıktan sonra 7-12 arasındaki renkleri kutu üzerinde beğendiğiniz renkler gibi ancak yapabilirsiniz. Açma işlemi istenilen renge ulaşmak için bence şart. Deneme-yanılma yöntemiyle bunu da gördük çok şükür tabi saçlarıda az yıpratmadık değil kızçeler.

Saç yıpranması demişken, yazın gelmesiyle birlikte yıkamaktan daha çok yıpranmasın ve beslensin diye saçlarımı evde kendim boyayarak koyulaştırdım, bu arada koyu saç rengi saçları besler  kızlar. Ben açık tonlar kullanmayı seviyorum fakat 7-8 ayda bir saçlarımı dinlenmesi ve beslenmesi için koyulaştırırım .Şimdi kullandığım saç rengim koyu kumral tonları. Uzun zamandır saçlarımı dipten boyamıyordum, doğal saçlarım da epey uzamıştı.Doğal saç rengim de koyu kumral. Kullandığım saç rengim ise yaklaşık 7-8 aydır sarı tonlarındaydı , koyulaştırdım  iyi de oldu. Bu kez farklı bi yöntem denedim.

Şimdilerde küllü kahve tonlarında saçlarım var, bi kaç ay sonra yine sararırım 🙂

O zamana kadar sağlıcakla ve bakımla kalın..

Sengul Koroglu