Küllü Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?

5 months ago Bakım611

Selam Kızlar !

Küllü sarı , küllükoyu kumral ,küllü kumral..

Küllü tonların hepsine ama hepsine bayılıyorum ve hemen hemen bütün tonlarını denedim,sırada küllü koyu kumral vardı onu da denedim. Saçlarımı uzun zamandır dipten boyamıyorum,dipten itibaren yaklaşık 10 cm kadar kendi saçım kalanı ise evde açmıştım, küllü sarı yapmıştım. Bi süre küllü sarı kullandıktan sonra küllü kahve yaptım, e tabi 3-4  ay sonra tekrar açılmaya başladılar ve renk dalgalanmaları olunca bu kez ombre yaptım. Son olarak ise küllü koyu kumral yaptım, her yıkamada açılsa bile küllü sarıya dönüyor ! Peki ya küllü koyu kumral saç rengini nasıl elde ettim ? Haydi bir göz atalım..

Küllü Koyu Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir ?

Saçlarımın zemini zaten açık renk olduğu için ( küllü sarı ) neva color 6.1 aldım ve içine 2-3 fındık tanesi büyüklüğünde neva colorun gri saç boyasını kattım. Çünkü az biraz da grileşme olsun istedim. Ben iyice koyu olsun istemediğimden sadece 15 dk kadar bekletip  yıkadım. Böylece küllü sarı saçıma sanki cila yapmış gibi oldu, rengi biraz daha koyulaştı. 30-35 dk kadar bekletirseniz , saçlarınız istediğiniz gibi koyu küllü kumral olur. Koyuluk-açıklık oranını ayarlamak beklettiğiniz süre ile alakalı, tercih size kalmış.

Unutmayın ki ,bir rengi tam olarak tutturmak isterseniz, öncesinde evde komple açmanız gerekecektir.

 

Şimdi birlikte benim en çok hoşuma giden küllü koyu kumralları iyice yakından inceleyelim. Mercek altına alıyoruz..

 

küllü koyu kumral saç renkleri

küllü koyu kumral saç renkleri

 

küllü koyu kumral saç renkleri

küllü koyu kumral saç renkleri

 

küllü koyu kumral saç renkleri

küllü koyu kumral saç renkleri

 

Evdeki denemeleriniz belki biraz sarı yansımalara neden olabilir, kuaförlerin yaptığında ise griye dönük bir yansıma olacaktır.

Benim saçımın zemininde de soru tonlar olduğu için , sarı yansımalar var. Ama saçlarınızı bazen açık bazen koyu kullanmayı seviyorsanız bu rengi denemelisiniz. Küllü olduğu için saçlarınızı tekrar açmak istediğinizde kahve tonları gibi kızıl yansımalara yol açmayacaktır.

6.1 ve tonlarını boyayanlar hangi markayı kullandığını yorum kısmında bizlerle paylaşabilir mi ? Ben genellikle neva color tercih ediyorum , sizin de bana  önerileriniz varsa paylaşın lütfen.

 

Sengul Koroglu