Frankfurt Gezilecek Yerler

9 months ago Seyahat105

Almanya- Frankfurt

Frankfurt , Almanya ‘nın beşinci büyük şehri. Almanya’nın en gelişmiş finans merkezinin bulunduğu bir şehir. Devasa iş merkezleri ile tarihi doku birbirine karışmış. Hem modern hem tarihi öyle güzel yapılar var ki.

Euro Heykeli

Euro Heykeli

Messe Frankfurt’ta her yıl düzenlenen bir fuar ziyareti  için gittiğim Frankfurt’u klavyemin döndüğünce sizlerle pay-la-şı-yooo-rum ! Frankfurt hakkında bilinmesi gerekenler, gezilecek yerler  ve dahası için sayfayı aşağı doğru kaydırıyoruz.

Frankfurt’a Nasıl Gidilir ?

Türkiye’den Frankfurt’a sık sık seferler var bulunduğunuz şehirden aktarmasız olarak gidebilirsiniz. Ben Kayseri’den direkt olarak yaklaşık 3-3.30 saat kadar uçmuştum. Piiuuuu !

 

Frankfurt’ta Nerede Kalınır ?

20 kişilik bir grupla seyahat ettiğimiz  merkeze ortalama  yarım saat uzaklıktaki Hanau’da bulunan Plaza Hotel Hanau’da 2 gün kaldım. Gitmeden önce booking.com üzerinden fiyatları inceleyebilirisiniz.

 

Frankfurt’ta Alışveriş

Eveet, hepimizin sevdiği alışveriş kısmına gelecek olursak, Frankfurt’un en popüler alışveriş caddesi Zeil üzerindeki meşhur  AVM si Galeria  Kaufhof. Bu avm daha çok teras katın manzarasıyla ünlü. Çünkü muhteşem tarihi ve modern yapılara bu terastan bir göz atıp, bi kaç kare de çekilmeden ayrılamıyorsunuz. Hemen karşı çaprazında Esprit mağazasını ve Zeil caddesi üzerindeki Mango, H&M ve Zara’yı gezebilirsiniz.

AVM lerin yanı sıra küçük mağazalara göz atabilirsiniz. Çok uyguna çok güzel şeyler alabilirsiniz. 5 € ya üzeri aplike dolu saten bomber ceket almıştım ben.

 

Cafe Hauptwache

Dikkate değer bir yapı olduğu için Cafe Hauptwache’ye de yer vermek istedim. Galeria Kaufhof’un hemen karşı çaprazındaki bu kafede lezzetli yemekler yiyebilir, ya da ufak bir kahve molası verebilirsiniz.

Cafe Hauptwache, Frankfurt

Cafe Hauptwache

Frankfurt’un eski merkezi: Römerberg

Küçük bir meydanın etrafında, Ortaçağ döneminden kalmış binalar ve biraz daha içerlerde kiliseler var.  Fotoğraf çekilmeyi sevenler, bu meydanın her köşesinde çok güzel fotileriniz olacak.

Römerberg Meydanı / Romerberg Platz

Römerberg Meydanı / Romerberg Platz

Kiliseleri de gezmeyi unutmayın.

Frankfurt Katedrali

Almanca adıyla Kaiserdom St. Bartholomäus Frankfurt olan katedral 95 metre yüksekliğinde ve gotik bir mimari yapıya sahip . Römer Meydanı’nın (yıkarıdaki fotoğrafın hemen arkasında ) arkasında bulunan katedral  mutlaka görülmesi gereken yapılardan.

Frankfurt Katedrali-Kaiserdom St. Bartholomäus Frankfurt

 

St. Paul Kilisesi

St. Paul Kilisesi / St. Paul Church

St. Paul Kilisesi / St. Paul Church

 

Eiserner  (Steg) Köprüsü

1868 yılında yapılan Eiserner Köprüsü, Kilitli Köprü olarakta biliniyor. Trafiğe kapalı olan köprüden şehri izleyebilirsiniz. Rengarenk kilitlere bezenmiş köprüye, siz de dilek tutarak bir kilit asabilirsiniz.

Eiserner Köprüsü / Eiserner Steg

 

Goethe Evi,  Opera Binası ( Alter Oper) ‘de görülmesi gereken yerlerden. Gidenler kartpostal tadında fotoğraflarını paylaşsın. Bazı anlar paylaştıkça güzel.

Sevgiyle kalın..

Sengul Koroglu