Evde Ombre Nasıl Yapılır ? 5 Adımda Evde Ombre Yapmak

3 months ago Bakım60

Selam Ombre Sever Kızlar !

Bazı saçların modası hiç geçmez, özellikle de sarı , küllü sarı ,bu tonlara yakın renkler ve ombre. Küçükken de sarıya aşıktım, şimdi de !  Sarı bazılarımız için bir tutku. Ama esmer tenli arkadaşlarımızın her ne kadar sevse de cesaret etmeye çekindiği bir renk. Ya da aramızda kaş rengi koyu olduğu için, daha önce hiç saçını boyamadığından boya sürmeye çekinenler için ombre uygulamak güzel bir başlangıç olacaktır. Şayet beğenmezseniz uçlarından kırt kırt !

Peki ya evde ombre nasıl yapılır ki derseniz adım adım anlatmaya başlıyorum.

 

GEREKLİ MALZEMELER
  1. %12lik açıcı
  2.  Orial (Neva Color Ultimate Extra açıcı tavsiyemdir .)
  3. 10.0 papatya sarı (11.1-10.1 de kullanabilirsiniz)
  4. Folyo
  5. Krepe tarağı
  6. Eldiven

 

EVDE OMBRE NASIL YAPILIR ?

 

 

1.ADIM : Saçlarınızı 4 parçaya eşit şekilde bölün ve klips tokalarla tutturun. Öncelikle ense kısmındaki saçlardan başlıyoruz. Aldığınız tutamı güzelce tarayın ve krepe tarağının arkasındaki ince uçlu kısımla saçlarınızdan küçük atlamalar yaparak tekrar ayırın ve krepeleyin.

 

2.ADIM: 12 lik açıcı ve 1 paket Neva Color Ultimate Açıcıyı güzelce karıştırıyoruz. Krepelediğimiz tutamlara karışımı sürüyoruz ve folyoluyoruz.

 

3.ADIM: Boya kabında 1 kutu Neva Blond Ultimate Açıcı ile 12 volümlük açıcıyı karıştırıyoruz. Dilerseniz bir miktar 10.0 sarı boya katabilirsiniz. Oryalin keskin kokusunu hafifletir.

 

4. ADIM: Krepeyle ayırdığımız saçların uçlarına karışımı sürüyoruz. Folyonun da içine bir miktar karışımdan sürüp saçı folyoyla kapatıyoruz, ayrılan bütün tutamlara bu işlemi hızlıca yapıyoruz.

 

5.ADIM: 20 -25 dk beklettikten sonra folyolu kısımdan açın ve kontrol edin rengi açılmışsa hemen yıkayın. Açılmamış ve turuncumsu bir renk ise saç kurutma makinesi tutarak 5 dk daha bekletebilirsiniz. SAÇLARINIZ KUVVETLİ VE KALIN TELLİYSE yapın derim. Saçlarınız güçsüzse kopabilir.
 Saçlarınızdaki oryali yıkadıktan sonra mor şampuan var ise saçlarınızı ilk olarak mor şampuanla köpürtüp 3-5 dk bekleyin. Güzelce saçlarınızı yıkayın ve kurulayın.

Ve işlem tamam, tabi saçlarınız istediğiniz gibi bir ombre olduysa ve sarı tonlarında sıkıntı yoksa. Sonuç turuncumsu bir renk olduysa hemen buraya tık tık. Acil düzeltmek lazım.

Turunculukları yok etmek için  Sarı Saçlarda Turunculuk Nasıl Yok Edilir ? yazıma  bir göz at derim !

Yazılarımda hep belirttiğim bir şey var; evde saç boyamak özellikle de açık renklere boyamak riskli. İlk başladığımda çoğu kez mahvetmişimdir hatta ilk bi kaç denemem de soluğu kuaförde aldığımı bilirim. Unutmayın ki riskli ve önemli bir konu saç boyamak. İhmalede gelmez arkadaşlar.

Eğer saç boyamak konusunda meraklıysan,dipten değil de uçlardan boyayarak başlayabilirsiniz. Uçlarını olumsuz bir durumda kurtarmak çok daha kolay. Kökten ya da komple boyamayı yeni başlayanlar için önermiyorum. Zamanla saçlarınızı tanıyınca , hangi renge nasıl boyamanız gerektiğini zaten çözersiniz 🙂

 

 

Sengul Koroglu