Clutch Çanta Yapımı

5 months ago DIY34

EVDE CLUTCH ÇANTA YAPIMI

Biz bayanlar, o kadar çok alıştık ki çantaya , çantasız olunca kendimizi boşlukta hissediyoruz. Bazı zamanlar var ki kocaman çantalar yerine daha hafif ve küçük çantalar kullanmak istiyoruz. Clutch çantalar hemen imdadımıza koşuyor.

Çok pratik , çok sevimli bir çanta yaptım. Dilerseniz, beğenirseniz siz de yapın diye #doityourself çalışmalarımdan bir modeli buraya ekliyorum. Diğer çalışmalara da DIY kategorisinden ulaşabilirsiniz.

 

Mobilya sektöründe çalıştığımı, yazılarımı takip edenler bilir. Çalıştığım firmada fireye giden parçaları alıp değerlendirmeyi düşündüm. Krem rengi deri ve siyah parça deriler olunca ortaya böyle bir çanta çıktı.

Clutch Çanta Yapımı

Clutch Çanta Yapımı

CLUTCH ÇANTA İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

-Parça deriler

-Çıt çıt

-Makas

-Dikiş Makinası

Parça deriyi sen buldun da biz nerden bulalım derseniz,  Google’dan ”parça suni deri” diye aratınca bir çok malzemeci çıkıyor. Çıt çıt yerine mıknatıslı çanta kilidi de kullanabilirsiniz,onları da internetten ya da şehrinizdeki malzemecilerden alabilirsiniz. Çıt çıtların tanesi 0,50 kuruş civarı, mıknatıslı olanlar ise 1-2 lira .

Malzemeleri hazırladıysak, başlıyoruz.

CLUTCH ÇANTA NASIL YAPILIR ?

Parça derilerden iki adet ….. x …… cm kestikten sonra birbirine denk getirerek dış kenarlardan kapatıyoruz. (Kirpiklerin düzgün olması için öncesinde kalıp çıkarabilirsiniz)Üzerine siyah deriden kestiğimiz kirpikleri dikiyoruzzz… Soğuk yapıştırıcı veya silikonla da yapıştırabilirsiniz. Deriler kalınsa astar yapmaya gerek yok diye düşünüyorum. Dilerseniz dikebilirsiniz. Ben dikmedim, içerden çıt çıt yapıştırdım.

 

Ve hazır.. Tam yazlık, al-çık !

 

 

Sengul Koroglu