Alaaddin Keykubat Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü

5 months ago İş Hayatı37

Merhaba Alaaddin Keykubat Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Kazananları,

Alaaddin Keykubat Üniversitesi, 2005 -2014 yılları arasında Alanya İşletme Fakültesi iken, 2015 yılından sonra bölüm sayısını arttırarak başlı başına bir üniversite olma yoluna gitmiştir. Nereden mi biliyorum ? Çünkü Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı olarak diploma alan son öğrencilerden biri benim.

Alanya İşletme Fakültesi açıldığında İşletme ve Turizm İşletmeciliği var iken 2010 yılında Uluslararası Ticaret Bölümü açılmıştır. Bunu da mı nereden biliyorum ? Çünkü bölümün ilk öğrencilerinden biri benim arkadaşlar.

Kayda gittiğimde ” burası nası bi üniversite ?! ” diyip , mezun olurken de Alanya’dan ayrılmak istememiştim . Bölümü kazanan arkadaşları tebrik ederim, hatta üniversiteyi kazananları çünkü tatil tadında okumaya hak kazandınız ! Siz de benim gibi ilk görüşte sevmezseniz ki umarım seversiniz, mezun olurken memleketinize dönmek dahi istemeyeceksiniz 🙂

Şu an içinizdeki heyecan ve mutluluk bam başkadır. Günlerdir internette araştırmalar yapıyorsunuzdur eminim ki ! Arama sonuçlarında üniversitenin tam olarak bu fotoğrafıyla karşılaşacaksınız .

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İşletme Fakültesi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi İşletme Fakültesi

 

 

” Aa yoksa deniz kenarında mı ? ! ” ”Galiba sahile çok yakın, süper ! ” gibi düşüncelere kapılmayın çünkü  bir de aşağıdaki fotoğrafa bakın derim. Çünkü bu fotoğraf yağmurdan sonra oluşan su birikintisiyle çekilmiş bir fotoğrafmış 🙂

 

 

 

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi

 

Bi yanınızda Dim Çayı, Dim Mağarası gibi doğal güzellikler, bi yanınızda deniz. Oh mis !

 

 

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Kazananlara Not:

Benim dönemimde aldığım bölüm dersleri ile sizinkiler hemen hemen aynı olacaktır fakat ablanız olarak şunun altını çizerim dil seçiminizde ileriye dönük çalışmayı düşündüğünüz sektöre göre seçim yapmalısınız. Ben Arapça seçmiştim bir de Rusça vardı. Şu anda yurt dışına mobilya ihraç ediyorum , iyi ki de Arapça seçmişim. Biraz da şakır şakır konuşabilsem daha ne ! İngilizce ile idare ediyoruz ama yetmez , öğrenmeye devam.

 

Bu bölümü okumak olmak için okumayın lütfen, zoraki de okumayın lütfen. Çünkü bölüm gerçekten çok güzel fakat farklı dallara ayrılıyor. Aşağıdaki başlığa tıklayarak yazımı okuyabilirsİniz. Hemen şuraya ” Uluslararası Ticaret Bölümü Okumak ” TIK TIK !

 

Aaa bu arada, dilediğiniz zaman benimle iletişime geçebilirsiniz. Yorum yazmanız ya da mail atmanız yeterli..

 

Umarım çok güzel bir eğitim alır ve ileride çok güzel işlere imza atarsınız !

GOOD LUCK !

Sengul Koroglu