Adrasan

8 months ago Seyahat67
ADRASAN NEREDEDİR ? NASIL GİDİLİR ?

Antalya merkezden yaklaşık 90 km uzaklıkta bulunan Adrasan, bozulmamış doğasıyla görenleri kendine hayran bırakan küçük bir tatil kasabası . Doğanın kollarına kendinizi bırakmak için Antalya otogardan her yarım saatte bir kalkan Kumluca ilçesine giden minibüslere binebilirsiniz. Adrasan yol ayrımında indikten sonra tekrar servise binmeniz gerekebilir ya da kalacağınız otellerde sizi karşılayabilir. Bazı otellerin Antalya havaalanından sizi karşılayabilecek servisleri mevcut.

 

Akdeniz Üniversitesi Avrupa Akdeniz Gençlik Eğitim Ve Dinlenme Tesisi

Akdeniz Üniversitesi Avrupa Akdeniz Gençlik Eğitim Ve Dinlenme Tesisi

 

ADRASAN’DA NEREDE KALMALI ?

Akdeniz Üniveristesi’nde okurken, 2012 yılında katıldığım bir Gençlik Programı olan Youthpass Projesi Adrasan’ ı görmeme vesile olmuştu.Sahile 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Akdeniz Üniversitesi Avrupa Akdeniz Gençlik Eğitim Ve Dinlenme Tesisi’nde 1 hafta kalmıştım. Bu bölgede çok fazla turistik yapılaşma yok. İyi ki de yok  diyorum çünkü şehirden kaçmak istediğimizde doğanın bize kucak açtığı yerlerden biri olarak kalmalı. Olur da yazıyı okuduktan sonra küçük bir valiz alıp Antalya’nın son zamanlarda popülerite kazanan güzelim kasabası Adrasan’a kaçasınız gelirse Sahil boyunca konaklayabileceğiniz çok şirin, küçük , salaş ve yerel halk işlettiği için bi o kadar da samimi konaklama yerleri de var.  Arikanda River Garden Hotel ,Aybars Hotel ,Hotel Aslıhan, Arkadaş Otel, Paradise Otel’de gitmeden önce konaklama için göz atmanız gereken yerler arasında.  Sizin için hemen buraya bir link bıraktım. Bir tıkla otel-pansiyon fiyatları hakkında fikir edinebilirsiniz.

 

    Sabah uyanıp, ciğerlerinize mis gibi havayı depoladıktan sonra güzel bir kahvaltının ardından , sırt çantanızı takıp ister yürüyerek ,ister bisikletle sahile inebilirsiniz.  Ve işte karşınızda Adrasan Koyu.. Deniz pırıl pırıl.. Cam gibi dibi gözüküyor..

 

   Gerçekten nefes aldığınızı hissetmek isterseniz ömrünüzde mutlaka bir sabaha burada uyanmalısınız.  Çam ağacı kokusunu hiç bu kadar duymamıştım, o kadar temiz bir havası var ki ciğerleriniz bayram edecek.

Adrasan

 

Resme bakınca da içinize huzur dolmuyor mu ?

 

Tatile dinlenmek için çıkıp daha çok yorularak dönmek istemeyenlerdenseniz  Adrasan’da tatil yapmak tam sizlik. Doğayla haşır neşir olmak, gece şehrin ışıklarından uzak kalıp sahilde yıldızları seyretmek, hem bedeninizi hem ruhunuzu dinlendirmek ,cır cır böceklerinin şarkılarını dinlemek isterseniz Adrasan sizi bekler.

Şimdiden bol huzurlu tatiller..

Sengul Koroglu